Torrevieja Španělsko

Jedná se o město v jihovýchodním Španělsku spadající do provincie Alicante, jenž leží na rozhraní pobřežních oblastí Costa Blanca s Costa Cálida, tedy na rozhraní bílého a teplého pobřeží.

Unikátní Mikroklima

Východní část města omývá Středozemní moře, ze západu je Torrevieja omývána dvěmi unikátními lagunami se slanou vodou (Přírodní park Lagunas de La Mata y Torrevieja).

To vše tvoří unikátní mikroklima (podobné mikroklima je jen na několika málo místech planety), jenž bývá doporučováno lékaři z celého světa a dokonce i Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Bez nadsázky lze říct, že se jedná o přírodní lázně s pozitivním vlivem na astma, kožní nemoci, jako jsou ekzémy, lupénka, akné, revmatismus, dnu, bolesti kloubů, vysoký krevní tlak a onemocnění srdce. Mimořádně ceněny jsou koupele a bahenní kúry v solných lagunách, ty pomáhají zejména při osteoartritidě, kožních a srdečních onemocněních.

Teploty jsou mimořádně stabilní, průměrná roční teplota je 18 °C a je zde v průměru 340 slunečných dnů v roce. Nejchladnější měsíce jsou prosinec, leden a únor s teplotami 12 až 22 °C, nejteplejší červenec a srpen s teplotami okolo 28 až 38 °C.

Spoustu fotografií a dalších zajímavostí z města naleznete pod tímto odkazem.

Torrevieja na mapě