O nás

Život ve Španělsku

Život ve Španělsku
  • Facebook
  • Instagram
  • Twiter

Na začátku roku 2014 v nás dozrálo rozhodnutí odstěhovat se na jih Španělska k moři, přičemž naším prvotním cílem byla Andalusie. Přípravy na odjezd nám zabraly zhruba tři čtvrtě roku, neboť jsme zařizovali odklad školy pro dceru a podobné záležitosti. Dne 14. října 2014 jsme konečně nasedli do auta (manželé s šestiletou dcerou + kočičkou) a vyrazil směr Španělskou, mimochodem vůbec poprvé v životě.

Proč Torrevieja

Ještě před odjezdem jsme navázali kontakt s Čechy žijícími Torrevieji a řekli si, že se zde zastavíme načerpat informace o životě ve Španělsku. Zajistili jsme si v městě ubytování a začali podnikat „výpravy“ po okolí. Po nějaké době jsme nabyli přesvědčení, že chceme zůstat právě zde. Torrevieja jistě není nejkrásnější místo na světě či ve Španělsku, nicméně je o město obklopené překrásnou přírodou, která je snadno dostupná nejen na kole, ale také pěšky. Je zde jedno z nejzdravějších klimat na světe – Torrevieja leží mezi dvěma slanými lagunami a mořem, přičemž na komín nenaradíte snad v okruhu 30 kilometrů. Roli v našem rozhodnutí hrály jaké příznivé ceny nemovitostí a poměrně silná česká a slovenská komunita.

Chystáte se na život ve Španělsku?

Pokud se chystáte žít ve Španělsku či dokonce v Torrevieji neváhejte nás kontaktovat. Zařizovali jsme ve Španělsku bydlení, trvalý pobyt, umístili dceru do školy, a spoustu dalších věcí. Troufnu si říci, že Vám dokážeme ušetřit spoustu peněz a uchránit Vás od několika nepříjemných překvapení.

Torrevieja a okolí

Pláže

Pobřeží

Útesy, romantické pláže a plážičky Torrevieja a okolí.

Fotky
Vodopády Algar

Vodopády

Vodopády, tůňky a skalní jezírka s možností koupání.

Více
Guadalest

Guadalest

Nesmírně poutavý hrad a malebné městečko v podhradí.

Více
Benidorm

Benidorm

Manhattan Středomoří, zátoka lemovaná mrakodrapy.

Více

© 2014 - 2019 Torrevieja.cz | o nás